OPAX-2646 GPRS/GSM PANELİ & BGR-08 KABLOSUZ POLİS SİRENLİ FULL ALARM SETİ

OPAX-2646 GPRS/GSM PANELİ & BGR-08 KABLOSUZ POLİS SİRENLİ FULL ALARM SETİ

GENEL BİLGİLER

 • Ürün Kodu: OPAX-2646 GPRS/GSM
 • Marka - Model: OPAX-2646 GPRS/GSM
 • Fiyat: Fiyat Bilgisi İçin Bizimle İletişime Geçiniz
 • Garanti Süresi: 24 Ay
 • Hizmet Bölgelerimiz: Didim, Kuşadası, Bodrum,Milas, Söke, Altınkum, Akbük

ÜRÜN AÇIKLAMALARI


OPAX-2646 GPRS/GSM PANELİ & BGR-08 KABLOSUZ POLİS SİRENLİ FULL ALARM SETİ

Set İçeriği

 • 1 Adet OPAX-2646 GPRS/GSM/SMS/LAN ÖZELLİKLİ KABLOLU & KABLOSUZ ALARM PANELİ
 • 1 Adet KABLOSUZ BGR-08 48 LED KIRMIZI/MAVİ POLİS SİRENİ
 • 1 Adet ARD-208 KABLOSUZ HAREKET DEDEKTÖRÜ (PIR)
 • 1 Adet ARD-2005 KABLOSUZ MANYETİK KONTAK
 • 2 Adet KABLOSUZ ALARM PANELİ KUMANDASI
 • 1 Adet AK-7A AKÜ 12V 7 AMPER BAKIMSIZ KURU AKÜ

Not: İsteğe bağlı LAN(Local Area Network) modülü ile Alarm Panelini Network üzerinden internet bağlantısı vererek kullanabilirsiniz.

 

GPRS/GSM Alarm Sistemi Nedir?

GPRS Alarm nedir?

GPRS, cep telefonu gibi mobil ağlarda şebeke üzerinden anahtarlamalı veri alış-verişi yapan bir mobil veri aktarım teknolojisidir. GPRS, İngilize General Packet Radio Service (Türkçe olarak Genel Paket Radyo Servisi) ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Cep telefonu gibi taşınabilir aygıtların internete bağlanmasını sağlar. GPRS alarmda 1 adet sim karta ihtiyacımız vardır.

GPRS Alarm sisteminde kullanılan hatlara M2M Hattı denir, M2m Hattı 50MB, 100MB, 500MB ve 1GB paketleri olan data internet olan hatlara verilen isimdir. Bu hatta konuşma veya sms desteklemez sadece internet verir.

GPRS Alarm sisteminde yapılan tüm komutlar online olarak yapılmaktadır. Cihaz ile ilgili yapılan tüm ayarlar ve sorgulamalar sanki cihaz başında yapıyor muşunuz gibi hızlı ve gerçek zamanlıdır. Ayarların yapılıp yapılmadığını ve sorgulamalarınızı aynı anda görebiliyorsunuz. Yapılan tüm programlamalar cep telefonu üzerinden yapılabilmektedir, panelin başında iken tuş takımına ihtiyacınız yoktur.

GSM Alarm nedir?

Gsm alarm ise, alarm panelinde kullanılan hattın ses ve sms özelliği olan sim kartların kullanıldığı sistemlerdir. GSM alarm da kullanılan sim kartın hem ses görüşmesi hemde sms özelliği kullanılmaktadır. Ancak GSM alarmda kontrol sms lerle yapılmaktadır. GSM alarmda  panelin bulunduğu ortamı dinleyebilirsiniz ve karşılıklı görüşme yapabilirsiniz, ayrıca paneli cep telefonu olarak kullanabilmektesiniz.

GPRS/GSM Alarm nedir?

Alarm Paneliniz GPRS/GSM özelliğini destekliyorsa alarm paneliniz hem internetten(M2M Hattı) hemde GSM hattı (Ses, SMS) üzerinden sms ile sorgulayabiliyor ve programlıyorsunuz. Hem M2M hattını hemde normal ses, internet ve sms paketi olan Sim Kartı destekliyor anlamına gelmektedir.

GPRS Alarmı neden tercih etmeliyim?

GPRS destekli alarm panelinde, paneliniz kurma Açma işlemi, programlama ve cihazın tüm ayarları online gerçek zamanlı olarak yapılabilmektedir. GSM Alarm panelinde ise Komutlar SMS olarak gönderilmektedir. Bu şekilde 5-6 saniye gecikmeli olarak gerçekleşmektedir, önce komut gönderilir sonra komutun gerçekleştiğini gösteren sms cevabı gelir. GPRS ise gerçek zamanlı görmektesiniz. Ancak GSM panelde kullanılan normal ses hattı olduğunda ortamı dinleme, Alarm panelinin olduğu ortam karşılıklı konuşma özellikleri GPRS M2M hattında bu özelliği gerçekleştiremeyiz. Normal Ses Hatlarının aylık tarife ücretleri 25-30 TL arasındayken, M2M hatlarının aylık tarife ücretleri 7-10 TL arasındadır.

OPAX-2646 Alarm Paneli hem GPRS hemde GSM özelliği bulunduğu için sizin herhangi bir özelliği tercih etmenize gerek yoktur, ister M2M hattı alarak alarm panelinizi GPRS üzerinden, ister Normal Ses Hattı alarak GSM alarm paneliniz, Ses veya SMS komutlarıyla kullanabililirsiniz.


 

OPAX-2646 Alarm Paneli İle Yapabilecekleriniz

 1. GPRS/GSM/LAN Multi-Network iletim uyarısı, Multi-Network çalışma seçeneği ile çalışmayı destekler
 2. 4x4 tuş takımı ve LCD ekran ile kolay programlama, hızlı kurulum ve kullanım
 3. 16 Adet Kablolu ve 16 Adet Kablosuz Bölge ile 12 Adet Bölge Tipini destekler.
 4. Panel üzerinde dahili 8 adet kablolu bölge arabirimi bulunmaktadır. Ek olarak 8'li bölge genişletme modülü ile bölge sayısı arttırılabilir.
 5. Her kablosuz bölge için 3 adet dedektör ve toplamda 48 adet kablosuz dedektör tanıtılabilir. (16(8+8 modül)x3=48)
 6. 1 adet program şifresi, 8 adet kullanıcı şifresi tanımlanabilir. Her kullanıcı için ayrı ayrı yetkilendirme yapılabilir.
 7. 8 adet uzaktan kumanda tanıtılabilir. Her bir uzaktan kumanda için ayrı ayrı işlem yetkisi ayarlanabilir.
 8. 8 adet alt bölge tanımlanabilir. Her bir bölge için alt bölge listesi ayarlanabilir. 8 adet alt bölge, 8 adet uzaktan kumanda veya 8 adet kullanıcı şifresiyle ayrı ayrı programlanabilir.
 9. 8 adet alarm telefon numarası tanımlanabilir.
 10. Sistem alarm durum bilgisi, panelinin kurulu olup olmadığı çoklu dil desteği, telefon ekranında bilgi mesajı (Pop-up), sesli uyarı ve titreşim ile kullanıcıyı bilgilendir.
 11. Bölge adı kullanıcılar tarafından düzenlenebilir, panelin tüm ayarları gerçek zamanlı olarak düzenlenebilir.
 12. Akıllı ağ desteği ile alarm paneliniz birden fazla cep telefonu tarafından yönetilebilir aynı zamanda diğer kullanıcılara yapılan işlemlerle ilgili olarak isteğe bağlı bilgi paylaşımı yapabilir
 13. Alarm Haber Alma Merkezleri için ADEMCO Contact ID Protokolünü destekler.
 14. Aranan hat meşgul olduğunda veya arama başarısız olduğunda alarm paneli yeniden arama yapar
 15. Panel üzerinde dahili siren bulunmaktadır. Panel ayrıca Kablolu ve kablosuz harici sireni destekler.
 16. 20 saniye ses kaydını destekler bu ses kaydı panelde saklanır ve alarm çaldığında alarm bilgisini kullanıcılara dinletilir
 17. Yanlış alarmı engelleme işlevi. Eğer bölgede tetiklenen dedektörler, etkin zaman içinde önceden ayarlanmış sürelere ulaşırsa alarm çalar.
 18. Telefon ile Kurma/Açma(devre dışı bırakma)/İzleme/Dinleme ve programlamayı destekler.
 19. Yaşlılar için Acil Durum Tuşu(SOS) destekler.
 20. Hafta içi ve hafta sonu olarak 4 adet farklı Kurma/Açma saati ayarlanabilir. Her bir farklı kullanıcı için ayrı ayrı Kurma/Açma izni verilebilir.
 21. Kullanıcıya AC 220V güç ve batarya güç durumları bilgilendirme desteği sunar, bu özellik isteğe bağlı olarak Açık/Kapalı olarak ayarlanabilir.
 22. Kurma/Açma durumunda kullanıcı veya alarm haber alma merkez(CID) bilgilendirilir, bu özellik isteğe bağlı olarak Açık/Kapalı olarak ayarlanabilir.
 23. 100 Adet Log (Geçmiş işlem) kaydını destekler
 24. NO/NC alarm rölesi çıkış arayüzü. Alarm gerçekleştiğinde röle çıkışı aktif olur.
 25. 2 Adet 8'li röle modülü destekler. Her röle, izlenen olay çıkışı veya izlenen bölge çıkışı olarak ayarlanabilir.
 26. Alarm Paneli hem AC 220V hemde 12V/7Ah akü ile birlikte çalışabilir. Panel üzerindeki batarya şarj edildiğinde, güç kaynağı AC gücünü otomatik olarak batarya gücüne dönüştürür. Ayrıca, düşük güç rapor edildiğinde, batarya hasarlını önlemek için sınırlı akım deşarj koruma devresi aktif olur.
 27. 4 Adet Kablolu Akıllı Klavye (tuş takımı) destekler, panel ekranında kurma/açma ve günlük işlemleri, klavye durumunu, bölge durumunu ve çoklu sistem durumunu gösterebilir.
 28. LAN Network modülü, alarm paneline erişimi destekler. Mobil uygulamayı kullanarak sorgulama ve programlama yapılmasına olanak sağlar.
 29. Apple IOS ve Google Android mobil uygulama yazılımı ile kullanıcı alarm panelini yönetebilir ve programlayabilir.
 30. GSM modülü, Multi-Network kullanımını (GSM Kablosuz Network) destekler. Herhangi bir ağ bağlantısı kurulamaz veya alarm haber alma merkeziyle(CID) iletişim sağlanamazsa, diğer ağlara otomatik olarak geçiş yapar.
 31. GSM modülü, dört bantlı GSM modülünü destekler. GSM modülü üzerinden dinleme ve konuşma, SMS ve alarm haber alma merkezine(CID) bilgi verebilir.
 32. GSM modülü, Apple IOS ve Google Android uygulamaları ile paneli çalıştırmayı ve programlamayı destekler
 33. GSM modülü, 01-16 numaralı bölgelerin adını değiştirilebilir.
 34. GSM modülü ve Telefon veya SMS ile Kurma/Açma/İzleme/Dinleme ve Programlamayı destekler
 35. İsteğe bağlı Kablolu tuş takımı ile alarm panelini kontrol edebilir kurma/açma ve günlük işlemler için kullanılabilir. Panel durumu klavye LCD ekranında, bölge durumu ve çoklu sistem durumlarını gösterilebilir.

 

Okunma 1521 defa

 • Güvenlik & Kamera Sistemleri

  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Güvenlik ve Kamera Sistemleri
 • Hırsız Alarm Sistemleri

  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Hırsız Alarm Sistemleri
  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Hırsız Alarm Sistemleri
 • Güvenlik Kamera Servisi

  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Güvenlik Kamera Servisi
  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Güvenlik Kamera Servisi
 • Yangın Alarm Sistemleri

  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Yangın Alarm Sistemleri
  Didim, Bodrum, Kuşadası, Milas, Söke Yangın Alarm Sistemleri
Web Tasarım & Grafik :Jest Web ve Grafik Tasarımı
© Her Hakkı Saklıdır. 2015 'den beri...Didim Onur Güvenlik Sistemleri Web Sitesi